دیوارگالری
28
سپتامبر

دیوار گالری

نقش هنرهای دیواری در طراحی و دکوراسیون داخلی

دیوار گالری

دیوار گالری ، مجموعه ای از گروه های عکس و کاغذ های چاپ شده است که برای تزیین دیوار استفاده می شود و مانند کفپوش های چوبی یا سنگ های مرمر ، بی انتها هستند و هرگز از مد نمی افتند. اما قرار دادن یک دیوار گالری مخصوص به خود ممکن است در ابتدا کمی دلهره آور باشد. هنر می تواند گران باشد ، و تنظیم موارد شخصی و عکس ها می تواند زمان صرف کند .با وجود این دلهره ، به محض نتیجه دادن ، فوق العاده راضی کننده است.

نقش هنر های دیواری در دکوراسیون
تزیین دیوار
نقش دیوار گالری در دکوراسیون

فرمول دیوار گالری:

فرمول دیوار گالری

میزان فضایی را که می خواهید دیوار گالری شما پر کند اندازه گیری کنید

برای جلوگیری از آسیب دیدن بیجای دیوار ، جعبه ای به اندازه کف اتاق خود را بچسبانید یا از چند نوار کاغذ هنری رولی و به هم چسبیده استفاده کنید . تمام قطعات خود را در آن قسمت بگذارید و بدون ترس از آسیب دیدن دیوار ، وسایل را به اطراف منتقل کنید و اطمینان حاصل کنید که هنر شما در کنار هم خوب بنظر میرسد

ایجاد یک پالت رنگی منسجم برای یک نگاه مشترک

پالت رنگی منسجم

برای اینکه دیوار گالری شما کمی منظم تر به نظر برسد ، استفاده ازیک پالت رنگ می تواند کمک کند. به عنوان مثال  دیوار بالای قاب ها رنگ های خنثی و آبی در ترکیب با طلایی و قهو ای جذابیت خاصی دارد.

با یک قطعه بزرگ برای چیدن کل مجموعه شروع کنید

قطعه بزرگ در چیدمان دیوار

در تزیین دیوار ابتدا با قرار دادن بزرگترین قطعات خود شروع کنید و اطراف آنها را بسازید. این نقطه پرش شما برای قرار دادن سایر قطعات شما خواهد بود.

دومین قطعه بزرگ را قرار دهید

دومین قطعه بزرگ در چیدمان دیوار

دومین قطعه بزرگ را بصورت مورب از بزرگترین قطعه قرار دهید – چه در کنار و چه در طرف مقابل دیوار. اکنون فقط باید فضای خالی بین و اطراف آنها را پر کنید. برای اینکه ترکیبی خوب از قطعات عمودی و افقی داشته باشید ، اگر بزرگترین قطعات شما افقی هستند ، سعی کنید یک قطعه عمودی کوچکتر در کنار آن قرار دهید (تراز وسط یا پایین) و بالعکس.

چیدمان تابلو ها
قطعات بزرگ در چیدمان دیوار

فقط از یک نوع قاب استفاده نکنید

تنوع قاب ها

هرچه فضا بزرگتر باشد و قطعات بیشتری داشته باشید ، سبک های فریم بیشتری را در تزیین دیوار تان می توانید ترکیب کنید. اگر نگران هستید که دیوار گالری شما بیش از حد آشفته شود ، با سه سبک قاب شروع کنید . مثلا قاب های سفید ، سیاه و چوبی یا ابتدا با دو قاب مدرن (مثل یک سیاه یا سفید ساده و یک چوب ساده تیره یا روشن) و سپس یک سبک قاب آراسته دیگر مثلاً یک پاپ طلا.

در تزیین دیوار همه چیز نباید فریم و مربعی باشد

انواع فریم قاب ها

احساس نکنید مجبورید همه چیز را در یک قاب قرار دهید. به عنوان مثال یک قطعه گرد  و بیضی شکل در میان قاب ها میتواند به چشم شما یک شکاف بصری دهد.

قطعات شخصی را به دیوار گالری اضافه کنید

قطعات شخصی

تنها داشتن هنر چاپ دیجیتال  برای دیوار گالری جالب نیست ، حتما چند مورد شخصی را در آن قرار دهید! یک نقاشی و دست نوشته از یک دوست ، یا یک عکس قدیمی

قطعات شخصی در دیوار گالری

مقاله مرتبط : دیوار شاخص چیست؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]